Виховний захід
Тема: «Я та мій ідеал!»
Пізнавально-виховна мета: Розкрити учням поняття про ідеал в психології, філософії та моралі, виховувати в учнів моральні якості, вольові риси, заохочення до самовдосконалення. Сприяти вихованню в учнів доброти, чесності, порядності, гуманного ставлення до оточуючих; закріпити уявлення учнів про моральні цінності людини; розвивати вміння аргументовано висловлювати свою думку.
Завдання: вироблення навичок і звичок моральної поведінки, культури спілкування; виховання почуття необхідності дотримання моральних цінностей суспільства; визначити рівень сформованості самостійного мислення учнів, щодо вибору правильного напряму у житті.
Обладнання: клубок ниток, аркуші паперу, ручки, супроводження презентацією (комп’ютер, проектор, інтерактивна дошка).
Форма проведення: диспут
План:
- Вступне слово (пояснення мети та змісту проведення виховної години).
- Обговорення питання: «Де відтворюється ідеал, де його зображують?» «Хто для вас є ідеалом?» (з’ясування, чи зрозуміли учні про, що йде мова).
- «Моральний ідеал і його місце в житті людини».
- Робота в групах. (кожна група одержує питання, обговорює і потім командир представляє думку групи).
- Висновки з проведеної виховної роботи.
Хід заходу
1. Вступне слово:
Шановні учні! Дорогі гості! Відомий французький письменник гуманіст Антуан де Сент-Екзюпері вважав, що «єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування». Тому ми щиро вдячні всім хто прийшов до нас поспілкуватися на тему: «Я та мій ідеал!». Давайте спробуємо сьогодні відповісти на такі запитання:
- «Які риси повинен мати громадянин незалежної України, щоб створити гідну, красиву, працьовиту державу?
- Якою повинна бути сучасна людина, щоб життя стало кращим, щоб ми змогли самі себе поважати?
На протязі віків перед філософами і звичайними людьми поставало питання: «Яким потрібно бути, щоб твоє життя було щасливе, а твої справи приносили людям користь, викликали пошану до тебе?» Зверніть увагу, що йдеться не тільки про особистий інтерес. Людина живе у суспільстві і у взаємозв’язку з іншими людьми.
2. Обговорення питання: «Де відтворюється ідеал, де його зображують?» «Хто для вас є ідеалом?» (з’ясування, чи зрозуміли учні про, що йде мова).
Кожен світогляд створював свою ідеальну людину. Міфологія описувала подвиги Прометея, мужність Геракла, красу Афродіти та інших богів та героїв. Філософи схилялися до образу мудреця, що знає сутність всіх земних і не земних речей, пізнав головні закони буття, а найголовніше – проживає своє життя відповідно цим законам. Релігія вбачали ідеал в святій людині, що все життя присвятила служінню Богові. Світогляд науковців описував ідеал як всебічно, гармонійно розвинену людину, що має досконалу зовнішність, внутрішній світ, поведінку, моральні якості та інтелект.
З розвитком суспільства розвивається та змінюється ідеал людини. На різних етапах життя людини, також, змінюється її ідеал. Ідеал людини може залежати від національних та класових, професійних та статевих відмінностей людей. У більш молодшому віці наш ідеал формується з урахуванням більше зовнішнього вигляду з естетичної сторони, а в більш зрілому віці на перше місце стають моральні якості особистості. У первісний період ідеальною людиною вважалася особистість, що наділена такими рисами як сила, сміливість, спритність, кмітливість, пізніше їх місце зайняли моральність, людяність, мудрість, культура.
|