Його величність вальс
Тема заходу. Його величність вальс.
Мета заходу: розповісти учням про історію та композиторів вальсу, розширити
уявлення учнів про музику, культуру танцю, виховувати в них
відчуття прекрасного.
Хід заходу.
Ведучий. Напевно, немає такої людини на планеті, яка б могла уявити собі світ без музики, музикальних інструментів, танців. А чи замислювалися ви над тим, як і коли з’явилась
музика і перші музичні інструменти?
- Прадавня людина була, звичайно, неосвіченою і багато чого іще не знала та не вміла. Проте душа її була по-дитячому відкритою. І перша музика, яку почула людина, йшла від природи: журчання джерела, пташиний спів, стукіт дощових крапель, шелестіння верхівок дерев. Коли людину переповнювало почуття любові, щастя, радості чи, навпаки, журби або гніву, вона намагалася висловити їх у ритмічних рухах. При цьому вона використовувала різноманітні прилади для здобуття звуків.
Ведучий. Як ви гадаєте, друзі, які музичні інструменти були винайдені ще в прадавні часи? Із чого, на вашу думку, були виготовлені перші інструменти?
(відповіді учнів)
Деякі вчені вважають, що першими музичними інструментами були ударні – барабан і дзвіночки. Прикладом перших дзвіночків можна вважати інструмент, що побутував у Китаї іще чотири тисячі років тому: шістнадцять пласких каменів, підвішених на рамі. По них ударяли молоточком, і таким чином виникала ціла гама екзотичних звуків.
Ведуча. Інші вчені вважають, що першими інструментами були духові – дудочки, свистки, ріжки, що з’явилися , як свідчать археологічні розкопки, аж шість тисяч років тому. А от струнні та клавішні музичні інструменти з’явились набагато пізніше за ударні та духові.
Цікаво, які духові інструменти знаєте ви? Пропоную з’ясувати це у грі, що називається «Духовий оркестр».
Проводиться гра.
«Духовий оркестр»
Запрошуються бажаючи із числа глядачів. Учні діляться на дві команди. Кожен гравець команди отримує картку, на якій написано частину назви духового музичного інструменту (початок або кінець).
За командою ведучої гравці обох команд мають віднайти свою пару і скласти «духовий оркестр».
Перемагає команда, яка першою виконає завдання.
Картки з початками назв музичних інструментів: Соп-, Тром-, Фле-, Тр-, Го-,
Рі-, Трем-.
Картки із закінченнями назв музичних інструментів: -ілка, -бон, -йта, -уба, -бой, -жок, -біта.
«Духовий оркестр2 складається з таких інструментів: сопілка, тромбон, флейта, труба, гобой, ріжок, трембіта.
|