СКАЧАТИ ФАЙЛ
“Погоджено” “Затверджую”
Заступник директора з ВР Директор ДСЗШ-інтернат
О.Д.Мельниченко К.Б. Ковальська
«_____» __________ 2016 г. «_____» __________ 2016г.
План
роботи методичного об'єднання
вихователів ГПД
на 2016 - 2017 навчальний рік
Тема : Якісна освіта і виховання вихованців школи- запорука успішності та успішного влаштування в майбутньому дорослому житті
Мета : Створення умов для реалізації доступності якості та ефективності освіти , що сприяють розвитку морально - зрілої , гармонійно - розвиненої , фізично –здорової особистості , здатної до творчості і самовизначення .
Завдання :
- Структурувати діяльність педагогів ГПД за допомогою використання сучасних ефективних прийомів і методик, що забезпечують формування та розвиток творчих здібностей учнів.
- Сприяти розвитку в учнів мотиваційно-ціннісних орієнтирів до трудового життя, формування навичок самоосвітньої роботи і виконавських якостей.
- Сприяти розвитку комунікативних умінь, творчих орієнтирів і дій кожного учня.
- Організувати особистісно-орієнтований системний підхід до вирішення проблем навчально-виховного процесу в ГПД.
- Вивчати і поширювати передовий педагогічний досвід
виховної роботи в ГПД.
І. Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання
вихователів за 2015-2016 н.р. та завдання на 2016-2017 н.р.
ШМО вихователів у 2015-2016 навчальному році працювало за планом, який був складений на основі аналізу роботи ШМО за 2015-2016 рік, аналізу рівня вихованості учнів, з урахуванням проблеми, над якою працює наша школа.
Виховна система школи - відоме у педагогічному середовищі явище. Однак про широту поширення цього явища на практиці годі й казати. Теорія виховних систем нині опрацьована досить глибоко й ретельно, практика їх створення до цих пір залишається проблемною територією сучасної освіти.
Нині в Україні триває становлення нової виборчої системи освіти та виховання, яку можна порівняти з світовою педагогічною практикою, розрахованою ввійти на світовий освітній простір. Зміни, що виникають в зв’язку з цим у навчально-виховному процесі: значні, принципові, нові й концептуально обгрунтовані.
Особливостями сучасного виховного процесу є постановка особистості школяра до центру всієї виховної системи, формування її загальнолюдських цінностей, новий якісний рівень її організації, чітка структурованість, системність і технологічність його компонентів; аналіз виховних впливів через призму виховної системи.
Феномен виховної системи у педагогічній теорії та практиці може бути пропрацьований достатньо ефективно. Різноманітні виховні технології визнані у педагогіці є ефективним засобом розвитку виховного процесу. Актуальним стає підвищення ролі виховних технологій у виховній системі, особливостей індивідуально-зорієнтованих виховних технологій та виховної системи школи.
Виховна система школи – це сукупність взаємопов'язаних компонентів (виховна мета, люди що її реалізують, їхня діяльність і спілкування, відносини, життєвий простір), складова цілісної соціально-педагогічної структури школи що виступає потужним і постійним чинником виховання.
Перед ШМО вихователів ставилися наступні цілі та завдання:
1. Підвищення кваліфікації вихователів.
2. Виховання в учнів стійких мотивів навчальної діяльності, навичок культури розумової праці; самоорганізації і самоконтролю; якостей особистості: чесності, працелюбства, вимогливості до себе, самостійності.
3. Виховання любові до праці, поваги до людей праці, навичок самообслуговування.
4. Розширення, поглиблення і систематизація доступних для розуміння дітей знань про моральні норми і правила поведінки у школі.
5. Виховання любові до рідного краю, свого народу, його звичаїв і традицій, бережливого ставлення до навколишнього середовища.
6. Налагодження фізично-оздоровчої роботи в ГПД: укріплення здоров’я, формування інтересу і звички до ігор на свіжому повітрі.
У 2015-2016 н.р. до складу шкільного методичного об’єднання входило 11 вихователів, з яких 8 мали вищу педагогічну освіту; 3 – неповну вищу освіту.
У 2015 -2016 навчальному році було проведено 5 засідань МО вихователів, на яких розглядалися актуальні для педагогів питання. Вони стосувалися ефективності виховних занять, методів організації діяльності учнів на самопідготовках, нетрадиційних форм виховання, ефективності розвивальної роботи на заняттях та ін.
Серед опрацьованих тем:
- Організація діяльності вихованців в умовах групи продовженого дня для гармонійного розвитку особистості;
- Екологічне виховання в умовах ГПД;
- Формування моральності як необхідної умови гармонійного розвитку особистості;
- Виховання фізичної грамотності в умовах групи продовженого дня;
- Моральне виховання в умовах групи продовженого дня;
- Патріотичне виховання в умовах групи продовженого дня та інші.
Сучасні умови вимагають високої компетентності, тому вихователі школи-інтернату прагнуть оволодіти новими технологіями організації навчально-виховного процесу в умовах діяльності спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату. Кожний вихователь працював над пошуком та вдосконаленням ефективних методів виховання. Протягом року проводилися співбесіди з педагогами за планами самоосвіти.
Проведені вихователями відкриті заняття свідчать про зростання рівня їх професійної майстерності.
Підготовка та участь у різних конкурсах дозволяє збагачувати особистість вихованця цінним соціальним досвідом, дає можливість кожному проявити і вдосконалювати здібності, розвивати стосунки, рости морально і духовно.
Протягом навчального року вихователями проведені дослідження рівня вихованості вихованців. За результатами моніторингу групи мають високий, достатній та середній рівень, що вказує на необхідність розширення та поглиблення роботи в цьому напрямку .
Протягом року за планом роботи майже всі вихователі провели шкільні заходи та тижні майстерності, на яких пропонувалися активні форми роботи. Були підібрані цікаві пізнавальні матеріали, використано багато видів діяльності - пісні, танці, ігри, конкурси, інсценування, організований показ слайдів з використанням мультимедійної дошки..
Протягом навчального року вихователі брали участь у загальношкільних заходах: педрадах, майстер-класах, вебінарах. За результатами опитування вихованців, що проводилося в кінці навчального року, Іщенко Ю.В. визнано кращим вихователем. Більш змістовною стала робота по духовно-моральному вихованню дітей.
На відкритому заході «У нас одна Батьківщина-наша рідна Україна» діти разом з вихователем Мамедовою Е.Х. сформулювали принципи патріотизму, ознайомилися з історією своєї Малої Батьківщини.
Велике задоволення отримали діти на заході «Вишиванка», організованому вихователем Бабчук В.П., де вихованці творчо підійшли до підготовки, значно збагатили та розширили знання з української історії.
Змістовними були заходи: «Я відповідаю за своє здоров’я» (Нікозенко І.А.), та інші.
У ході взаємовідвідування виховних занять, при організації відкритих заходів вихователі вчилися аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, усувати недоліки.
У наступному навчальному році рекомендовано вихователям при проведенні заходів враховувати такі проблеми, як слабка вмотивованість вихованців старшої ланки до участі у заходах, посилення змістовної частини заходу з урахуванням вікових особливостей вихованців.
Протягом року кожен вихователь вів роботу групи над творчим проектом, а діти розвивали кругозір, дрібну моторику рук, естетичний смак, поповнювали словниковий запас.
Зміст та види творчості були самими різноманітними:
Група
2
|
Тема проекту
Умілі ручки
|
Вихователь
Мамедова Е.Х.
|
3
|
Вироби з пластику
|
Козеровська Я.В.
|
4
|
Лялька мотанка
|
Закаленко В.М.
|
5
|
Бісероплетіння
|
Бабчук В.П.
|
1
|
Аплікація
|
Галатіна О.О.
|
7
|
Джутова філігрань
|
Нікозенко І.А.
|
6
|
Вироби з паличок для кави
|
Іщенко Ю.В.
|
8
|
Торчування
|
Продан Н.М.
|
|
|
|
За підсумками захисту проектів у рамках щорічного шкільного фестивалю «Все починається з малого» високі оцінки здобули всі без виключення творчі проекти вихованців груп продовженого дня.
У процесі роботи з дітьми вихователі постійно спостерігали за ознаками вихованості, особистісного розвитку, рівнем сформованості санітарно-гігієнічних, трудових навичок і рівнем соціалізації, виділяючи для кожної дитини завдання по вихованню моральності та культури поведінки. Ця робота передбачалася календарними та щоденними планами вихователів.
Протягом року вихователі Іщенко Ю.В. ,Мамедова Е.Х. та Закаленко В.М. пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали відповідні категорії та педагогічні звання. Сайт МО вихователів ГПД взяв участь в обласному конкурсі «Педагогічна блогосфера»
Враховуючи всі позитивні моменти у роботі ШМО та кожного його члена зокрема, у наступному навчальному році потрібно звернути увагу на:
- Активізацію участі вихователів у професійних конкурсах, вебінарах;
- Продовження роботи над розвитком власних сайтів (блогів);
- Висвітлення результатів роботи та педагогічного досвіду на сторінках районної та обласної газет,
У 2016-2017 навчальному році методичне об’єднання вихователів працюватиме над проблемою: «Якісна освіта і виховання вихованців школи-
запорука успішності та успішного влаштування в майбутньому дорослому житті .»
Виходячи з цього, методичне об’єднання ставить такі завдання:
- Структурувати діяльність педагогів ГПД за допомогою використання сучасних ефективних прийомів і методик, що забезпечують формування та розвиток творчих здібностей учнів.
- Сприяти розвитку в учнів мотиваційно-ціннісних орієнтирів до трудового життя, формування навичок самоосвітньої роботи і виконавських якостей.
- Сприяти розвитку комунікативних умінь, творчих орієнтирів і дій кожного учня.
- Організувати особистісно-орієнтований системний підхід до вирішення проблем навчально-виховного процесу в ГПД.
- Вивчати і поширювати передовий педагогічний досвід
виховної роботи в ГПД.
Методичне об’єднання вихователів дбає про те, щоб наша школа була:
- школою радості для вихованців;
- школою творчості для вчителів, вихователів;
- школою спокою для батьків.
Керівник ШМО Іщенко Ю.В.
ІІ. Список членів шкільного методичного об’єднання вихователів
у 2015-2016 н.р.
№
п/п
|
Прізвище
ім’я,
по батькові
|
Дата
народ
ження
|
Заклад, який закінчив, в якому році
|
Спеціальність за освітою
|
Категорія, педзвання
|
Загальний пед. стаж
|
Стаж на посаді
|
Вихователь групи
|
Рік останньої атестації
|
|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
|
-
|
Васюра Анастасія Олександрівна
|
24.11.1990
|
КДПУ,2013
|
Музичне мистецтво
|
спеціаліст
|
3
|
3
|
4
|
2013
|
|
-
|
Галатіна
Олена
Олександрівна
|
19.11.1974
|
УДПУ, 2008
|
Початкове навчання, практична психологія
|
ІІ
|
12
|
7
|
2 гр.
|
2014
|
|
-
|
Мамедова Есміра Ханлар Кизи
|
14.11.
1987.
|
КДПУ, 2010
|
Початкове навчання, практична психологія
|
спеціаліст
|
5
|
5
|
3 гр.
|
|
|
-
|
Козеровська Яна
Володимирівна
|
24.01.1990
|
УДПУ, 2013
|
Дошкільне навчання
|
спеціаліст
|
3
|
3
|
1-2 гр.
|
|
|
-
|
Закаленко
Валентина
Михайлівна
|
04.07
1964
|
Олександрійське педучилище, 1983
|
початкове навчання
|
спеціаліст
|
31
|
19
|
5гр.
|
2012
|
|
-
|
Бабчук
Валентина
Петрівна
|
30.08
1964
|
Олександрійське педучилище
1983
|
початкове навчання
|
спеціаліст
|
32
|
29
|
6 гр.
|
2013
|
|
-
|
Іщенко
Юрій
В’ячеславович
|
12.07
1968
|
КДПІ, 1992
|
історія та
суспільство- знавство
|
вища
|
24
|
12
|
7 гр.
|
2013
|
|
-
|
Продан
Наталя
Миколаївна
|
19.10
1974
|
КДПІ, 1996
|
Вчитель укр. мови та літерат
|
ІІ
|
18
|
8
|
8гр.
|
2012
|
|
-
|
Нікозенко Ірина Анатоліївна
|
05.05.1980
|
КДПУ, 2010
|
Початкове навчання
|
ІІ
|
8
|
8
|
1 гр.
|
2014
|
|
-
|
Швець Валерій Олександрович
|
12.08.1952
|
Київський пед..універс.ім. Драгоманова, 1994
|
Фізика і астрономія
|
спеціаліст
|
14
|
6
|
9
|
2010
|
|
-
|
Остапенко Володимир Васильович
|
19.03.1986
|
УДПУ,2016
|
Вчитель біології
|
спеціаліст
|
2
|
1
|
9
|
2016
|
|
III. Індивідуальні методичні проблеми членів ШМО
№ п/п
|
Прізвище, ім’я,
по батькові
|
Тема (проблема)
|
Форма представлення результатів самоосвіти
|
-
|
Галатіна
Олена
Олександрівна
|
Соціалізація особистості через розвиток творчих здібностей вихованця
|
Виступ на ШМО, тиждень майстерності, буклет
|
-
|
Мамедова Есміра Ханлар Кизи
|
Ігрові технології при організації навчально-виховного процесу в умовах групи продовженого дня
|
Творчий звіт на педагогічній раді, тиждень майстерності
|
-
|
Козеровська Яна
Володимирівна
|
Психолого-педагогічні умови соціалізації дітей молодшого шкільного віку
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Васюра Анастасія Олександрівна
|
Реалізація творчого потенціалу вихованця засобами ефективних педагогічних технологій
|
Реферат
|
-
|
Закаленко
Валентина
Михайлівна
|
Реалізація творчого потенціалу вихованця засобами ефективних педагогічних технологій
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Бабчук
Валентина
Петрівна
|
Єдність навчання і виховання як умова успішної соціалізації учнів
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Іщенко Юрій В’ячеславович
|
Формування життєвих компетентностей через проектну діяльність вихованців
|
Творчий звіт, поширення досвіду через ЗМІ (педагогічна преса, освітні сайти)
|
-
|
Продан Наталія Миколаївна
|
Формування активної особистості через включення у процес соціальної взаємодії
|
Виступ на ШМО, тиждень майстерності, буклет
|
-
|
Нікозенко Ірина Анатоліївна
|
Виховання всебічно розвиненої творчої високоморальної особистості
|
Виступ на ШМО, тиждень майстерності, буклет
|
-
|
Швець Валерій Олександрович
|
Виховання патріотичності та демократичного світогляду для формування всебічно розвиненої особистості
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Остапенко Володимир Васильович
|
Виховання патріотичності та демократичного світогляду для формування всебічно розвиненої особистості
|
Реферат
|
ІV. Шляхи підвищення фахового рівня педагогічних працівників
-
|
Вивчення і впровадження у практичну роботу ефективних педагогічних технологій
|
Упродовж року
|
|
-
|
Ознайомлення з новою психолого-педагогічною, методичною, довідковою літературою
|
Упродовж року
|
|
-
|
Опрацювання матеріалів періодичних фахових видань
|
Упродовж року
|
|
-
|
Впровадження ефективних форм навчально-виховної роботи
|
Згідно з графіком
|
|
-
|
Опрацювання технології веб-квесту.
|
До лютого 2015 р
|
|
-
|
Опрацювання матеріалів обласних інтернет-конференцій, інтернет-заходів
|
Упродовж року
|
|
-
|
Участь в Інтернет-заходах (вебінарах, інтернет-конференціях, інтернет-естафетах та ін.)
|
Упродовж року
|
|
-
|
Залучення педагогів до друку творчих напрацювань у фахових виданнях, на освітніх сайтах
|
Упродовж року
|
|
-
|
Висвітлення досвіду роботи на власних блогах
|
Упродовж року
|
|
-
|
Висвітлення шкільних подій на шпальтах районної газети «Сільське життя» та обласної «Освітянське слово»
|
Протягом року
|
|
-
|
Участь в обласному огляді-конкурсі «Педагогічна блогосфера» (номінація «Шкільне методичне об’єднання»)
|
Квітень 2016 р.
|
|
-
|
Участь у роботі шкільних методичних формувань
|
Протягом року
|
|
-
|
Участь у роботі РМО вихователів ГПД
|
Згідно з графіком
|
|
-
|
Участь у роботі обласних методичних заходів
|
Згідно з графіком
|
|
-
|
Участь у перевірці знань з ІКТ
|
Січень 2016 р
|
|
-
|
Участь у щомісячних консультаціях з основ комп’ютерної грамотності
|
Щомісяця
Останній вівторок
|
|
-
|
Участь у роботі шкільної творчої групи «ІТ-Вдосконалення»
|
За розкладом
|
|
-
|
Участь у конкурсах фахової майстерності
|
Протягом року
|
|
20.
|
Проведення тижнів педагогічної майстерності
|
|
Васюра А.О.
|
31.10. – 4.11.16
|
|
|
Мамедова Е.Х.
|
7.11. – 11.11.16
|
|
|
Галатіна О.О.
|
- – 9.12.16
|
|
|
Іщенко Ю.В.
|
16.01 – 21.01.17
|
|
|
Закаленко В.М.
|
23.01.28.01.17
|
|
|
Бабчук В.П.
|
30.01.3.02.17
|
|
|
Продан Н.М.
|
6.02.10.02.17
|
|
|
Нікозенко І.А.
|
13.02.-17.02.17
|
|
|
Швець В.О.
|
20.02.-24.02.17
|
|
|
Остапенко В.О.
|
13.03.- 17.03.17
|
|
|
Козеровська Я.В.
|
20.03.-24.03.17
|
|
Тематика засідань методичного об’єднання вихователів
Засідання1(04.09.2016)
Тема: Нормативне правове забезпечення освітнього процесу в групах продовженого дня в 2016/2017 навчальному році.
Мета: Визначити пріоритетні напрямки і зміст діяльності вихователів з організації зайнятості вихованців на 2016/2017 навчальний рік, способи підвищення ефективності освітнього процесу. Удосконалювати роботу педколективу по створенню єдиного методичного простору.
Форма проведення: інструктивно-методична нарада
Питання для обговорення:
1. Аналіз роботи МО вихователів ГПД за 2015-2016 навчальний рік.
2. Нормативне правове забезпечення освітнього процесу в групі продовженого дня.
3. Обговорення, коригування та узгодження плану МО на 2016 - 2017 навчальний рік
4. Узгодження календарно-тематичних планів
5. Затвердження тем із самоосвіти і графіка проведення відкритих заходів.
Практична частина:
1. Методичні рекомендації щодо ведення документації вихователями ГПД.
2. Первинна діагностика труднощів і запитів вихователів.
3. Консультування з питань документації, вибору теми самоосвіти.
4. Організація занять за інтересами в умовах ГПД.
Література:
Матеріали МОН України та інші нормативні документи
|
Засідання2 (12.11.2016)
Тема: Особистісно-орієнтований підхід в проектуванні виховного процесу з метою задоволення освітніх запитів учнів та підвищення якості освіти в режимі роботи ГПД.
Мета: Змоделювати і організувати виховний процес, спрямований на розвиток творчої особистості молодшого школяра з урахуванням його індивідуальних особливостей.
Завдання:
1. Пошук і реалізація ефективних засобів організації педагогічної підтримки інтелектуального розвитку та творчості в групі продовженого дня, розвитку в них комунікативних умінь.
2. Прививати навички самоосвітньої роботи та формувати
виконавські якості вихованців.
3. Удосконалювати і урізноманітнювати форми, методи і прийоми виховання з урахуванням вікових особливостей та освітніх запитів вихованців, їх здібностей, інтересів.
4. Сприяти формуванню та розвитку гармонійно розвиненої особистості, здатної до ефективної соціалізації, продуктивної творчої діяльності.
Питання для обговорення:
1. Наступність у роботі психологічної служби, вихователів і класних керівників щодо підвищення якості освіти в роботі з слабовстигаючими учнями і вивчення розвитку особистості вихованців ГПД.
2. Форми і методи організації вільного часу в ГПД з розвитку творчих здібностей і пізнавальних інтересів учнів.
Практична частина:
1. 09.12.2016 року- проведення районного семінару: «Створення умов для організації навчально-виховного процесу в умовах ГПД»
2. Обговорення відкритих занять.
3. Знайомство педагогів з дидактичним потенціалом мережі, обмін досвідом.
4.Обзор психолого-педагогічної літератури, періодичних видань.
Форма проведення: аукціон ідей.
Література:
1. Граніцкого А.С. Навчити думати і діяти. - М., 2008 р
2. Д’яченко В.К. Теоретичні і практичні форми організації пізнавальної діяльності. - М., 2006 р.
|
Засідання 3 (26.01.2017)
Тема: Формування цінності здоров'я та навичок здорового способу життя у молодших школярів.
Мета: Створення умов освітньої діяльності, які відповідають вимогам збереження здоров'я вихованців та забезпечення психологічного комфорту для всіх учасників освітнього процесу.
Завдання:
1. Активне використання здоров'язберігаючих та інноваційних технологій особистісно-орієнтованого навчання, що сприяють фізичному і психічному розвитку та підтримці здоров'я вихованців.
2. Організація просвітницько-виховної роботи з учнями, спрямованої на формування цінності здоров'я та навичок здорового способу життя.
3. Пропагування здорового способу життя, профілактика протиправної поведінки учнів та сімейного неблагополуччя
4. Формування соціального партнерства між педагогами та батьками в здоров'язберігаючій сфері.
Питання для обговорення:
1.Фізкультурно-оздоровчі заходи в навчально-виховному процесі - важливий фактор підтримки здоров'я учнів.
2.Визначення теоретико-методологічного підґрунтя здоров'язберігаючих технологій, яка гарантує охорону і зміцнення здоров'я учнів.
3.Планування роботи по вихованню здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок.
Практична частина:
1. Виявлення найбільш перспективних форм і методів роботи по збереженню і зміцненню здоров'я учнів.
2. Використання елементів музикотерапії та фітотерапії як однієї з форм зміцнення психічного здоров'я вихованців.
Форма проведення: методична майстерня
Література:
2.Ковалько В.І. Здоров'язберігаючих технологій -М .: «ВАКО», 2004
3.Амосов М.В. Смірнов Н.К. Здоров’язберігаючі освітні технології в роботі вчителя і школи. - М .: АРКТИ, 2003
4. Обухова Л.А., Лемяскіна Н.А., Жиренко О.Е. 135 уроків здоров'я, або школа докторів природи. - М .: «ВАКО», 2011. - 288с.
|
Засідання 4(25.032017)
Тема: Формування духовно-моральних цінностей учнів на основі національної культури свого народу.
Мета: Актуалізувати знання, визначити основні підходи вихователів груп продовженого дня в питаннях духовно-морального і цивільно-патріотичного виховання виховануців. Завдання:
1. Визначити основні напрямки реалізації державної освітньої політики, спрямованої на розвиток і формування у дітей громадянськості, морально - світоглядної орієнтації особистості.
2. Створити умови для розвитку в учнів інтересу, що переходить в потребу до пізнання, вивчення своєї країни, її минулого і сьогодення, її природи і суспільного життя, духовної і культурної величі.
3. Гуманізувати виховний процес, через створення умов для формування духовно-моральних цінностей особистості, для спонукання її до самоаналізу, саморозвитку, самовиховання.
4. Формувати у молодших школярів мотивацію до усвідомленого морального поведінки, заснованого на знанні і повазі культурних і релігійних традицій, долучати до системи культурних цінностей народу і своєї сім'ї.
Питання для обговорення:
1. Колективні творчі справи в групі продовженого дня як фактор формування позитивних міжособистісних відносин між вихованцями;
2. Виховний потенціал народних традицій у формуванні морально- орієнтованої особистості.
3. Використання потенціалу православних традицій і цінностей в духовно-моральному вихованні.
4. Формування національної самосвідомості, громадянства та патріотизму у вихованців методами етнопедагогіки.
Практична частина:
1. Організувати обмін досвідом з проблеми духовно-морального і цивільно-патріотичного виховання в умовах ГПД.
2. Виробити єдині підходи і педагогічні вимоги до питань духовно-морального і цивільно-патріотичного виховання вихованців в умовах ГПД.
Форма проведення: методичні посиденьки
Література:
1. З.С. Динікова «Сійте розумне, добре, вічне».
2. В.В. Чечень, Є.І. Сермяжко «Настільна книга батьків».
3. Л.М. Шипицина., А.Н. Воронова, Т.А. Нілова «Азбука спілкування»
|
Засідання 5(22.05.2017)
Тема: Рефлексивний аналіз педагогічної діяльності вихователів груп продовженого дня за 2014-2015 навчальний рік. Планування роботи на 2015-2016 навчальний рік.
Мета: підвести підсумки роботи методичного об'єднання вихователів, удосконалювати механізми поширення і впровадження в освітню практику перспективного педагогічного досвіду.
Завдання:
1. Створення умов для розвитку рефлексивної культури вихователя та вихованців.
2. Розробка системи співробітництва та взаємодії педагогічного колективу вихователів.
3. Вивчення, узагальнення та поширення досвіду роботи вихователів
Питання для обговорення:
1. Аналіз роботи МО вихователів груп продовженого дня за 2016/2017 навчальний рік.
2. Підведення підсумків та обговорення актуальних проблем для включення їх в роботу творчого об'єднання на наступний навчальний рік.
3. Діагностика труднощів в діяльності вихователів ГПД.
4. Морально-психологічний клімат у педагогічному колективі як основа ефективного виховного процесу.
1. Поповнення методичної скарбнички.
2. Вивчення, узагальнення та поширення кращого досвіду виховної роботи.
3. Творчі звіти вихователів із самоосвіти.
4. Запити та побажання на новий навчальний рік.
Форма проведення: методичний діалог
|
|