П`ятниця, 11.07.2025, 17:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Відвідувачі
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 4474
Проверка сайта
Статистика
» Зареєстровані на сайті
Всього: 13
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Чоловіків: 10
Жінок: 3

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи

План МО на 2017-2018 навчальний рік
[ Викачати з сервера (1.32 Mb) ] 05.09.2017, 09:11

І. Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання

вихователів за 2016-2017 н. р. та завдання на 2017-2018 н .р.

 

ШМО вихователів у 2016-2017 навчальному році працювало за планом, який був складений на основі аналізу роботи ШМО за 2016-2017 рік, аналізу рівня вихованості учнів, з урахуванням проблеми, над якою працює наша школа.

Сучасний період відродження України, її державності, економіки, освіти, науки та культури вимагає зміни поглядів на освіту, виховний ідеал, виховання особистості.

У Національній доктрині розвитку освіти, цілісна виховна система розглядається як один із основних шляхів реформування виховання.

Зміни й оновлення освітньої підводять педагогів до сучасного розуміння виховання як діяльності, що базується на саморозвитку, самовдосконаленні та їх педагогічній підтримці. Основним завданням сучасної школи є виховання свідомих громадян України, забезпечення умов для творчої самореалізації, самовизначення особистості. Це повинно бути, на нашу думку, осередком виховної системи.

У Концепції національного виховання, Національній програмі виховання дітей та молоді визначаються основні принципи організації виховного процесу, серед яких основними є акмеологічний принцип, національна цілеспрямованість, культуровідповідність, цілісність, психологічний супровід, технологізація, діалог тощо.

На основі цього виховання процес розглядається педагогічним колективом, по-перше, як організація середовища та створення оптимальних умов для самовиховання, по-друге, як допомога дитині в усуненні перешкод, що заважають успішній життєвій траєкторії.

Часто перед адміністрацією школи, учителями, класними керівниками, вихователями у процесі педагогічної діяльності постають питання: «Яким же чином досягти самореалізації кожної особистості в системі особистісно зорієнтованого навчально-виховного процесу? Як організувати процес виховання учнів? Яким змістом його наповнити? Що необхідно враховувати, визначаючи завдання й види діяльності з учнями різного віку? На формування яких якостей, умінь і навичок варто насамперед звернути увагу?»

Перед ШМО вихователів ГПД у минулому ставилися наступні цілі та завдання:

1. Підвищення кваліфікації вихователів.

2. Виховання в учнів стійких мотивів навчальної діяльності, навичок культури розумової праці; самоорганізації і самоконтролю; якостей особистості: чесності, працелюбства, вимогливості до себе, самостійності.

3. Виховання любові до праці, поваги до людей праці, навичок самообслуговування.

4. Розширення, поглиблення і систематизація доступних для розуміння дітей знань про моральні норми і правила поведінки у школі.

 

 

5. Виховання любові до рідного краю, свого народу, його звичаїв і традицій, бережливого ставлення до навколишнього середовища.

6. Налагодження фізично-оздоровчої роботи в ГПД: укріплення здоров’я, формування інтересу і звички до ігор на свіжому повітрі.

 

У 2016-2017 н.р. до складу шкільного методичного об’єднання входило 11 вихователів, з яких 8 мали вищу педагогічну освіту; 3 – неповну вищу освіту.

У 2016 -2017 навчальному році було проведено 5 засідань МО вихователів, на яких розглядалися актуальні для педагогів питання. Вони стосувалися ефективності виховних занять, методів організації діяльності учнів на самопідготовках, нетрадиційних форм виховання, ефективності розвивальної роботи на заняттях та ін.

Серед опрацьованих тем:

  • Нормативне правове забезпечення освітнього процесу в групах продовженого дня в 2016/2017 навчальному році.;
  • Особистісно-орієнтований підхід в проектуванні виховного процесу з метою задоволення освітніх запитів учнів та підвищення якості освіти в режимі роботи ГПД;
  • Формування моральності як необхідної умови гармонійного розвитку особистості;
  • Формування цінності здоров'я та навичок здорового способу життя у вихованців ГПД;
  • Формування духовно-моральних цінностей учнів на основі національної культури свого народу;
  • Рефлексивний аналіз педагогічної діяльності вихователів груп продовженого дня та інші.

Сучасні умови вимагають високої компетентності, тому вихователі школи-інтернату прагнуть оволодіти новими технологіями організації навчально-виховного процесу в умовах діяльності спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату. Кожний вихователь працював над пошуком та вдосконаленням ефективних методів виховання. Протягом року проводилися співбесіди з педагогами за планами самоосвіти.

Проведені вихователями відкриті заняття свідчать про зростання рівня їх професійної майстерності.

Підготовка та участь у різних конкурсах дозволяє збагачувати особистість вихованця цінним соціальним досвідом, дає можливість кожному проявити і вдосконалювати здібності, розвивати стосунки, рости морально і духовно.

Протягом навчального року вихователями проведені дослідження рівня вихованості вихованців. За результатами моніторингу групи мають високий, достатній та середній рівень, що вказує на необхідність розширення та поглиблення роботи в цьому напрямку .

Протягом року за планом роботи майже всі вихователі провели шкільні заходи та тижні майстерності, на яких пропонувалися активні форми роботи. Були підібрані цікаві пізнавальні матеріали, використано багато видів діяльності - пісні,

 

 

 

танці, ігри, конкурси, інсценування, організований показ слайдів з використанням мультимедійної дошки..

Протягом навчального року вихователі брали участь у загальношкільних заходах: педрадах, майстер-класах, вебінарах. За результатами опитування вихованців, що проводилося в кінці навчального року, Іщенко Ю.В. визнано кращим вихователем. Більш змістовною стала робота по духовно-моральному вихованню дітей.
На відкритому заході «Дружба-найцінніший скарб» діти разом з вихователем Мамедовою Е.Х. розширили свої уявлення про дружбу, розвивали загальнолюдські чесноти.

Велике задоволення отримали діти на заході «Шлях до милосердя», організованому вихователем Бабчук В.П., де вихованці вчилися критично ставитись до своїх вчинків та вчинків інших людей.

Змістовними були заходи: «Україна – моя Батьківщина» (Нікозенко І.А.),де вихованці навчались любити та цінити неньку Україну, розвивали риси патріотизму. Глибокою і змістовною була розмова «Права і моральні цінності» (вих. Остапенко В.О.), де вихованці 11 класу аргументували поняття права та моралі , створювали власні моральні кодекси . Не пройшло осторонь і етично-духовне виховання, так на виховній годині вих. Продан Н.М. «Масляна» вихованці ознайомились з українськими традиціями свята «Масляна» розвиваючи при цьому повагу до цих традицій та любов до української історії.

На високому професіональному рівні були проведені бесіди Васюри А.О. «Українські народні традиції», Закаленко В.М. «Раз добром зігріте серце-вік не охолоне», «Подорож до країни здоров’я» вих. Галатіна О.О.

У ході взаємовідвідування виховних занять, при організації відкритих заходів вихователі вчилися аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, усувати недоліки.

У наступному навчальному році рекомендовано вихователям при проведенні заходів враховувати такі проблеми, як слабка вмотивованість вихованців старшої ланки до участі у заходах, посилення змістовної частини заходу з урахуванням вікових особливостей вихованців.

Протягом року кожен вихователь вів роботу групи над творчим проектом, а діти розвивали кругозір, дрібну моторику рук, естетичний смак, поповнювали словниковий запас.

Зміст та види творчості були самими різноманітними:

Група

2

Тема проекту

Умілі ручки

Вихователь

Мамедова Е.Х.

3

Вироби з пластику

Козеровська Я.В.

4

Лялька мотанка

Закаленко В.М.

5

Бісероплетіння

Бабчук В.П.

1

Знайти казку в природі

Галатіна О.О.

7

Чарівний гудзик

Нікозенко І.А.

6

Фототрансфер

Іщенко Ю.В.

8

Торцювання

Продан Н.М.

 

 

 

За підсумками захисту проектів у рамках щорічного шкільного фестивалю «Все починається з малого» високі оцінки здобули всі без виключення творчі проекти вихованців груп продовженого дня, а наймайстерніші вихованці нагороджені

У процесі роботи з дітьми вихователі постійно спостерігали за ознаками вихованості, особистісного розвитку, рівнем сформованості санітарно-гігієнічних, трудових навичок і рівнем соціалізації, виділяючи для кожної дитини завдання по вихованню моральності та культури поведінки. Ця робота передбачалася календарними та щоденними планами вихователів.

Протягом року вихователі Бабчук В.П. та Закаленко В.М. пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали відповідні категорії та педагогічні звання.

 

 

Сайт МО вихователів ГПД постійно поповнюється новими розробками вихователів.

Враховуючи всі позитивні моменти у роботі ШМО та кожного його члена зокрема, у наступному навчальному році потрібно звернути увагу на:

  • Активізацію участі вихователів у професійних конкурсах, вебінарах;
  • Продовження роботи над розвитком власних сайтів (блогів);
  • Висвітлення результатів роботи та педагогічного досвіду на сторінках районної та обласної газет,

У 2017-2018 навчальному році методичне об’єднання вихователів працюватиме над проблемою: «Удосконалення професійної компетентності вихователів з організації соціальної, ідеологічної й виховної роботи в групі продовженого дня».

Виходячи з цього, методичне об’єднання ставить такі завдання:

 

1. Забезпечити інформаційну та методичну підтримку вихователям групи продовженого дня в організації виховної роботи в 2017/2018 навчальному році;

2.Удосконалювати професійну майстерність вихователів групи продовженого дня, їхню ерудицію і компетентність засобами методичної роботи та самоосвітньої діяльності;

3.Пропагувати передовий педагогічний досвід, новітні ідеї та винаходи;

Категорія: Нормативні документи | Додав: ishenckoyury2017
Переглядів: 182 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Новини України
Події та свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2025
uCoz