Субота, 12.07.2025, 02:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Відвідувачі
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 4474
Проверка сайта
Статистика
» Зареєстровані на сайті
Всього: 13
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Чоловіків: 10
Жінок: 3

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи

План роботи МО вихователів ГПД на 2021-2022 навчальний рік
[ Викачати з сервера (7.17 Mb) ] 20.10.2021, 21:29

І. Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання

вихователів за 2020-2021 н. р. та завдання на 2021-2022 н .р.

 

ШМО вихователів у 2020-2021 навчальному році працювало за планом, який був складений на основі аналізу роботи ШМО за 2019-2020 рік, аналізу рівня вихованості учнів, з урахуванням проблеми, над якою працює наша школа.     Суспільні перетворення, що відбуваються в Україні під впливом соціально-економічних змін, призвели до перегляду багатьох педагогічних орієнтирів. Виховання в школі здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

  Виховательським колективом створюються необхідні організаційні, методичні умови, які забезпечують реалізацію національної складової виховання.

Одним із найважливіших завдань педагогів є продовження роботи з формування у дітей та молоді громадянських якостей, розуміння приналежності до українського народу.

   Одним із завдань національно-патріотичного виховання є формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України. Символіка кожного народу є втіленням його боротьби за самовизначення.  Національні символи – не випадкові значки і барви. Вони постають внаслідок історичного та культурного розвитку народу і тісно пов’язані з його духовністю, готовністю до здійснення своїх національних завдань та забезпечення національних інтересів.  Тому належну увагу приділяємо популяризації державних символів України.

По класам оновлюються стенди з державними символами. Вихователями ГПД проводиться  роз’яснювальна робота серед учнів, виховні заходи, бесіди, уроки історії, «Я у світі», присвячені висвітленню історії формування державних символів України, їх значення і використання в різні історичні періоди, шанобливому ставленню до них.

Важливим засобом формування та розвитку патріотичних якостей вихованців є рідна мова. Діти знайомляться з українськими легендами, притчами, міфами, що втілюють в собі могутній пізнавальний та виховний потенціал. Міфологія –  один із найдавніших видів народної творчості. А  народні свята стали її складовою частиною. Традиційними стали великодні, новорічні  та різдвяні свята, виготовлення та виставки писанок, свята «Івана Купала», «Трійця» та ін. Притаманну дітям допитливість, прагнення до активної діяльності вчителі підтримують і розвивають через позакласну роботу.

    Вихователі прививають школярам з найменших літ любов до рідної місцевості, «малої» батьківщини, залучаючи до проведення пошукової, дослідницької роботи, вивчають історію селища.

     З метою формування почуття любові до Батьківщини та її національних цінностей, національної свідомості у школі розроблені і проводяться заходи щодо відзначення національних свят, знаменних та пам’ятних дат. Так, учні залучаються до проведення Шевченківського тижня, місячника патріотичного виховання, святкування днів народного календаря, до відзначення Дня пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні, Дня української писемності та мови, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та жертв Голодомору, Дня Революції Гідності, зустрічі з воїнами АТО.

Гідність і свобода – це ті цінності, які нероздільно пов’язані із життям людини, і відіграють важливу роль як у становленні певної особистості , так і суспільства в цілому. Вони лежать в основі моральних ідеалів, принципів, переконань і норм, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу, таке ставлення уособлюється в поняттях «Вітчизна», «Батьківщина», «родина», «сім’я», з найвищим проявом любові до рідної землі є готовність з честю відстоювати її свободу, незалежність, боронити від будь - яких нападів ціною власного життя.

День Гідності та Свободи – це свято, яке є одним із ключових у ланцюжку заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, бажання жити за європейськими стандартами. Так на протязі року вихователями ГПД проводились, згідно плану МО, тижні майстерності: «Твої життєві цінності»(вих.Бабчук В.П.)- метою якого було сприяння формуванню особистої системи цінностей, усвідомлення патріотизму, духовних цінностей. «За життя без сміття»(вих.Зибіна С.В.) – метою якого було формування у вихованців про вплив сміття на здоров’я людини та планети Земля. «Здоров’ в праці нас гартує, дарує силу і красу»(вих.Закаленко В.М.)- метою якого було удосконалення техніки виконання загальнорозвивальних та ігрових вправ. «Мова рідна , слово рідне»(вих.Нікозенко І.А.)- метою якого було прививати любов та гордість за власну мову, українську культуру, укрїнську писемність, та інше.

 Перед ШМО вихователів ГПД у минулому ставилися наступні цілі та завдання, які актуальні і тепер:

1.  Підвищення кваліфікації вихователів.

2. Виховання в учнів стійких мотивів навчальної діяльності, навичок культури розумової праці; самоорганізації і самоконтролю; якостей особистості: чесності, працелюбства, вимогливості до себе, самостійності.

3. Виховання любові до праці, поваги до людей праці, навичок самообслуговування.

4. Розширення, поглиблення і систематизація доступних для розуміння дітей знань про моральні норми і правила поведінки у школі.

  5. Виховання любові до рідного краю, свого народу, його звичаїв і традицій, бережливого ставлення до навколишнього середовища.

6. Налагодження фізично-оздоровчої роботи в ГПД: укріплення здоров’я, формування інтересу і звички до ігор на свіжому повітрі.

У 2020-2021 н.р. до складу шкільного методичного об’єднання входило 6 вихователів, з яких  4 мали вищу педагогічну освіту; 2 – неповну вищу освіту.

У 2020 -20201 навчальному році було проведено 5 засідань МО вихователів, на яких розглядалися актуальні для педагогів питання. Вони стосувалися ефективності виховних занять, методів організації діяльності учнів на самопідготовках, нетрадиційних форм виховання, ефективності розвивальної роботи на заняттях та ін.

Серед опрацьованих тем:

  •  Нормативне правове забезпечення освітнього процесу в групах продовженого    дня в 2020/2021 навчальному році.;
  •  Самореалізація особистості у виховному процесі.;
  • Формування сприятливого клімату в класному колективі учнів та батьків.;
  • Організація роботи ГПД  по реалізації проектів соціальної спрямованості;

Сучасні умови вимагають високої компетентності, тому вихователі ГПД прагнуть оволодіти новими технологіями організації навчально-виховного процесу в умовах ліцею. Кожний вихователь працював над пошуком та вдосконаленням ефективних методів виховання. Протягом року проводилися співбесіди з педагогами за планами самоосвіти.

Протягом навчального року вихователями проведені дослідження рівня вихованості вихованців. За результатами моніторингу групи мають високий, достатній та середній рівень, що вказує на необхідність розширення та поглиблення роботи в цьому напрямку .

Протягом навчального року вихователі брали участь у загальношкільних заходах: педрадах, майстер-класах, вебінарах.        У ході взаємовідвідування виховних занять, при організації відкритих заходів вихователі вчилися аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, усувати недоліки ,впроваджувати передовий педагогічний досвід.

У наступному навчальному році рекомендовано вихователям при проведенні заходів враховувати такі проблеми, як слабка вмотивованість вихованців старшої ланки до участі у заходах, посилення змістовної частини заходу з урахуванням вікових особливостей вихованців. Всі міроприємства висвітлювались на сайті МО вихователів ГПД- http://metodika2016.at.ua/

 

Сайт МО вихователів ГПД постійно поповнюється новими розробками вихователів.

      Враховуючи всі позитивні моменти у роботі ШМО та кожного його члена зокрема,  у наступному навчальному році потрібно звернути увагу на:

  • Активізацію участі вихователів у професійних конкурсах, вебінарах;
  • Продовження роботи над розвитком власних сайтів (блогів);
  • Висвітлення результатів роботи та педагогічного досвіду на сторінках районної та обласної газет, а також освітніх інтернет-ресурсах.

 

У 2021-2022 навчальному році методичне об’єднання вихователів працюватиме над  проблемою:

«Компетентнісний підхід у формуванні ключових компетенцій здобувачів освіти в умовах ГПД. »
 

Категорія: Нормативні документи | Додав: ishenckoyury2017
Переглядів: 191 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Новини України
Події та свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2025
uCoz