І. Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання
вихователів за 2014-2015 н.р. та завдання на 2015-2016 н.р.
ШМО вихователів у 2014-2015 навчальному році працювало за планом, який був складений на основі аналізу роботи ШМО за 2013-2014 рік, аналізу рівня вихованості учнів, з урахуванням проблеми, над якою працює наша школа.
Перед ШМО вихователів ставилися наступні цілі та завдання:
1. Підвищення кваліфікації вихователів.
2. Виховання в учнів стійких мотивів навчальної діяльності, навичок культури розумової праці; самоорганізації і самоконтролю; якостей особистості: чесності, працелюбства, вимогливості до себе, самостійності.
3. Виховання любові до праці, поваги до людей праці, навичок самообслуговування.
4. Розширення, поглиблення і систематизація доступних для розуміння дітей знань про моральні норми і правила поведінки у школі.
5. Виховання любові до рідного краю, свого народу, його звичаїв і традицій, бережливого ставлення до навколишнього середовища.
6. Налагодження фізично-оздоровчої роботи в ГПД: укріплення здоров’я, формування інтересу і звички до ігор на свіжому повітрі.
У 2014-2015 н.р. до складу шкільного методичного об’єднання входило 11 вихователів, з яких 8 мали вищу педагогічну освіту; 3 – неповну вищу освіту.
У 2014 -2015 навчальному році було проведено 5 засідань МО вихователів, на яких розглядалися актуальні для педагогів питання. Вони стосувалися ефективності виховних занять, методів організації діяльності учнів на самопідготовках, нетрадиційних форм виховання, ефективності розвивальної роботи на заняттях та ін.
Серед опрацьованих тем:
- Організаційно-методичні засади застосування інтерактивних форм і методів навчання і виховання;
- Фізкультурно-оздоровча робота з школярами;
- Формування творчої активності вихованців засобами інтерактивних технологій;
- Дитяча обдарованість: види ознаки, особливості особистості;
- Методики зарубіжних та вітчизняних систем роботи з обдарованими дітьми;
- Розвиток творчості учнів в педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського;
- Роль сім’ї та школи у формуванні культури та здорового способу життя вихованців
та інші.
Сучасні умови вимагають високої компетентності, тому вихователі школи-інтернату прагнуть оволодіти новими технологіями організації навчально-виховного процесу в умовах діяльності спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату. Кожний вихователь працював над пошуком та вдосконаленням ефективних методів виховання. Протягом року проводилися співбесіди з педагогами за планами самоосвіти.
Проведені вихователями відкриті заняття свідчать про зростання рівня їх професійної майстерності.
Результатом постійної творчої роботи з вихованцями школи-інтернату стала традиційна участь у всеукраїнських та обласних творчих конкурсах:
- Іщенко Марина - ІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (Іщенко Ю.В.);
- Гавриленко Лілія - ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (Нікозенко І.А.);
- Хустей Василь - ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (Видольна О.В.);
- Волошина Олена - І місце на обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (Бабчук В.П.).
- Гучок Карина – ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (Бабчук В.П.),
- Пташник Зорина – ІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (Галатіна О.О.),
- вихованці гуртка «Гофротрубочки» - ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (Продан Н.М.)
Педагогами забезпечено участь вихованців у:
- у виставці декоративно-прикладного, образотворчого та кулінарного мистецтва «Кращий портрет Т.Шевченка», організованої Добровеличківським районним краєзнавчим музеєм,
- в обласному конкурсі «Космічні фантазії»;
- у районному фестивалі «Сонячне коло».
Підготовка та участь у різних конкурсах дозволяє збагачувати особистість вихованця цінним соціальним досвідом, дає можливість кожному проявити і вдосконалювати здібності, розвивати стосунки, рости морально і духовно.
Протягом навчального року вихователями проведені дослідження рівня вихованості вихованців. За результатами моніторингу групи мають високий, достатній та середній рівень, що вказує на необхідність розширення та поглиблення роботи в цьому напрямку .
Протягом року за планом роботи майже всі вихователі провели шкільні заходи та тижні майстерності, на яких пропонувалися активні форми роботи. Були підібрані цікаві пізнавальні матеріали, використано багато видів діяльності - пісні, танці, ігри, конкурси, інсценування, організований показ слайдів з використанням мультимедійної дошки. Але на всі тижні майстерності були проведені відповідно до прийнятого Положення.
Протягом навчального року вихователі брали участь у загальношкільних заходах: педрадах, майстер-класах, вебінарах. Керівник МО Іщенко Ю.В. отримав сертифікат учасника обласної Інтернет-конференції «Шляхи ефективного впровадження освітніх технологій у навчальних закладах Кіровоградської області» («З досвіду впровадження проектної технології в умовах групи продовженого дня»).
10 грудня 2014 року на базі школи проведено районний семінар з теми: «Проектування як особливий різновид організації сучасного навчально-виховного процесу та практичної діяльності». Досвід своєї роботи з дитячим колективом презентували: Мамедова Е.Х., вихователь групи 1, яка запросила гостей на годину спілкування з теми "Толерантність - основа людського спілкування", та Бабчук В.П., вихователь групи 4, вихованці якої представили творчий проект "Канзаші". Вихованці 6 групи на чолі з вихователем Продан Н.М. організували для учасників семінару майстер-клас "Гофротрубочки". Заступник директора з виховної роботи Мельниченко О.Д. представила результати співпраці педагогів і учнів над творчими проектами у вигляді виставки дитячих робіт. Іщенко Ю.В., голова ШМО вихователів, презентував роботу методичного об'єднання вихователів.
За результатами опитування вихованців, що проводилося в кінці навчального року, Видольну О.В. визнано кращим вихователем. Подяками за активну громадську позицію у справі виховання підростаючого покоління відзначені вихователі Закаленко В.М. та Іщенко Ю.В.
Більш змістовною стала робота по духовно-моральному вихованню дітей.
На відкритому заході «Урок толерантності» (1 група) діти разом з вихователем Мамедовою Е.Х. сформулювали принципи толерантного ставлення один до одного, ознайомилися з біографією Толлерана.
Велике задоволення отримали діти на заході «Село, в якому я живу», організованому вихователем Бабчук В.П., де вихованці творчо підійшли до підготовки, значно збагатили та розширили знання з історії рідного селища.
Змістовними були заходи: «Життя - дар божий. Бережіть його» (Нікозенко І.А.), «Джерела української душі» (Видольна О.В.) та інші.
У ході взаємовідвідування виховних занять, при організації відкритих заходів вихователі вчилися аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, усувати недоліки.
У наступному навчальному році рекомендовано вихователям при проведенні заходів враховувати такі проблеми, як слабка вмотивованість вихованців старшої ланки до участі у заходах, посилення змістовної частини заходу з урахуванням вікових особливостей вихованців.
Протягом року кожен вихователь вів роботу групи над творчим проектом, а діти розвивали кругозір, дрібну моторику рук, естетичний смак, поповнювали словниковий запас.
Зміст та види творчості були самими різноманітними:
Група
1
|
Тема проекту
Умілі ручки
|
Вихователь
Мамедова Е.Х.
|
2
|
Вироби з пластику
|
Козеровська Я.В.
|
3
|
Декупаж
|
Закаленко В.М.
|
4
|
Канзаші
|
Бабчук В.П.
|
9
|
Українські обереги
|
Галатіна О.О.
|
8
|
Квіти з фольги
|
Видольна О.В.
|
7
|
Джутова філігрань
|
Нікозенко І.А.
|
5
|
Пірографія
|
Іщенко Ю.В.
|
6
|
Гофротрубочки
|
Продан Н.М.
|
За підсумками захисту проектів у рамках щорічного шкільного фестивалю «Все починається з малого» перемогу здобули проекти 1,7 та 9 групи.
Вихователям рекомендовано звернути увагу на естетичність оформлення робіт, обраних до участі у виставці.
У процесі роботи з дітьми вихователі постійно спостерігали за ознаками вихованості, особистісного розвитку, рівнем сформованості санітарно-гігієнічних, трудових навичок і рівнем соціалізації, виділяючи для кожної дитини завдання по вихованню моральності та культури поведінки. Ця робота передбачалася календарними та щоденними планами вихователів.
Протягом року всі вихователі пройшли перевірку знань з хмарних технологій. У лютому проведений захист власних сайтів та блогів вихователів разом з вчителями, у якому, на жаль взяли участь не всі вихователі.
Результати опитування вихователів – членів ШМО
В опитуванні, що проводилося у травні 2015 року, взяли участь 10 вихователів.
Більшість вихователів відзначили, що на якість виконання їх посадових обов’язків впливають такі риси вихованців як: ініціативність, цілеспрямованість, активність, комунікабельність, доброта, толерантність, енергійність, чуйність. У меншій мірі проявляються уміння дружити, дисциплінованість, виконавська дисципліна. Ускладнюють виконання обов’язків пасивність, консерватизм, конфліктність та безвідповідальність вихованців.
Сприяють розумінню між вихователем та вихованцем: професіоналізм, ерудиція, демократичність, послідовність, вимогливість, доброта, оригінальність, чесність, довіра і почуття гумору педагогів.
Найбільш значимими для себе завданнями вихователі вважають:
- формування дитячого колективу,
- створення сприятливих умов для індивідуального розвитку та формування особистості вихованця.
- вивчення індивідуальних особливостей дітей, нагляд за учнями під час їхнього перебування у школі,
- контроль за виконанням домашніх завдань,
- соціалізація та адаптація учнів,
- підвищення власної кваліфікації.
Більшої уваги потребують питання щодо роботи з батьками та участь у професійних об’єднаннях педагогів-виховників.
Найбільш значимими для вихованців педагоги вважають патріотичне виховання та формування толерантності та здорового способу життя.
На жаль, лише 3 вихователі змогли визначити першочергові цілі і завдання на навчальний рік саме для себе та для свого дитячого колективу.
Після обрання вихователями форм роботи з дітьми, що вони практикують для використання, слід зазначити, що потребують уваги такі форми роботи, як: зустрічі з цікавими людьми, консультації спеціалістів, активні форми вирішення проблем (диспути, дискусії, ділові ігри, тренінги, театральні постановки), відвідування виставок і музею, випуск стіннівок, порт фоліо групи або окремих вихованців, звіт (який має проводитися щоденно за розпорядком самопідготовки), розробка правил, порад, реклами.
Більшість вихователів володіють знаннями та уміннями, які необхідні для організації своєї роботи та діяльності вихованців, методиками діагностики процесу виховання.
Але потребують більшої уваги вивчення питань щодо соціального проектування, використання інтернет-ресурсів для організації вихованої роботи.
100% вихователів зазначили необхідність та доцільність роботи шкільного методичного об’єднання вихователів, але лише 3 та 4 використовують для самоосвіти періодичні видання (не зазначено які) та Інтернет відповідно.
Враховуючи всі позитивні моменти у роботі ШМО та кожного його члена зокрема, у наступному навчальному році потрібно звернути увагу на:
- Активізацію участі вихователів у професійних конкурсах, вебінарах;
- Продовження роботи над розвитком власних сайтів (блогів);
- Висвітлення результатів роботи та педагогічного досвіду на сторінках районної та обласної газет,
- Врахування результатів опитування для організації шкільної методичної роботи та індивідуальних консультацій для колег – членів ШМО.
У 2015-2016 навчальному році методичне об’єднання вихователів працюватиме над проблемою: «Всебічний гармонійний розвиток вихованців в умовах ГПД»
Виходячи з цього, методичне об’єднання ставить такі завдання:
- Розвиток професійної майстерності педагогів для вдосконалення виховного процесу та формування гармонійно-фізичної, соціально компетентної особистості, яка успішно самореалізується у соціумі.
- Розкриття творчих здібностей вихованців.
- Використання у роботі різних видів творчої діяльності школярів.
Методичне об’єднання вихователів дбає про те, щоб наша школа була:
- школою радості для вихованців;
- школою творчості для вчителів, вихователів;
- школою спокою для батьків.
Керівник ШМО Іщенко Ю.В.
ІІ. Список членів шкільного методичного об’єднання вихователів
у 2015-2016 н.р.
№
п/п
|
Прізвище
ім’я,
по батькові
|
Дата
народ
ження
|
Заклад, який закінчив, в якому році
|
Спеціальність за освітою
|
Категорія, педзвання
|
Загальний пед. стаж
|
Стаж на посаді
|
Вихователь групи
|
Рік останньої атестації
|
|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
|
-
|
Щербова Наталія Миколаївна
|
18.11.1975
|
КДПУ, 1998
|
Початкове навчання
|
Вчитель вищої категорії
|
17
|
12
|
1
|
2012
|
|
-
|
Галатіна
Олена
Олександрівна
|
19.11.1974
|
УДПУ, 2008
|
Початкове навчання, практична психологія
|
ІІ
|
12
|
7
|
1 гр.
|
2014
|
|
-
|
Мамедова Есміра Ханлар Кизи
|
14.11.
1987.
|
КДПУ, 2010
|
Початкове навчання, практична психологія
|
спеціаліст
|
5
|
5
|
2 гр.
|
|
|
-
|
Козеровська Яна
Володимирівна
|
24.01.1990
|
УДПУ, 2013
|
Дошкільне навчання
|
спеціаліст
|
3
|
3
|
3 гр.
|
|
|
-
|
Закаленко
Валентина
Михайлівна
|
04.07
1964
|
Олександрійське педучилище, 1983
|
початкове навчання
|
спеціаліст
|
31
|
19
|
4 гр.
|
2012
|
|
-
|
Чоботар Таміла Юріївна
|
29.10.1983
|
УДПУ, 2006
|
Початкове навчання
|
І
|
12
|
12
|
4 гр
|
2015
|
|
-
|
Бабчук
Валентина
Петрівна
|
30.08
1964
|
Олександрійське педучилище
1983
|
початкове навчання
|
спеціаліст
|
32
|
29
|
5 гр.
|
2013
|
|
-
|
Іщенко
Юрій
В’ячеславович
|
12.07
1968
|
КДПІ, 1992
|
історія та
суспільство- знавство
|
вища
|
24
|
12
|
6 гр.
|
2013
|
|
-
|
Продан
Наталя
Миколаївна
|
19.10
1974
|
КДПІ, 1996
|
Вчитель укр. мови та літерат
|
ІІ
|
18
|
8
|
7 гр.
|
2012
|
|
-
|
Нікозенко Ірина Анатоліївна
|
05.05.1980
|
КДПУ, 2010
|
Початкове навчання
|
ІІ
|
8
|
8
|
8 гр.
|
2014
|
|
-
|
Швець Валерій Олександрович
|
12.08.1952
|
Київський пед..універс.ім. Драгоманова, 1994
|
Фізика і астрономія
|
спеціаліст
|
14
|
6
|
9
|
2010
|
|
-
|
Галіченко Тамара Володимирівна
|
10.06.1967
|
Одеський університет, 1998
|
Фізика
|
Вчитель І категорії
|
24
|
15
|
9
|
2012
|
|
III. Індивідуальні методичні проблеми членів ШМО
№ п/п
|
Прізвище, ім’я,
по батькові
|
Тема (проблема)
|
Форма представлення результатів самоосвіти
|
-
|
Щербова Наталія Миколаївна
|
Соціалізація особистості учня початкової школи шляхом реалізації особистісно зорієнтованого підходу
|
Реферат
|
-
|
Галатіна
Олена
Олександрівна
|
Соціалізація особистості через розвиток творчих здібностей вихованця
|
Виступ на ШМО, тиждень майстерності, буклет
|
-
|
Мамедова Есміра Ханлар Кизи
|
Ігрові технології при організації навчально-виховного процесу в умовах групи продовженого дня
|
Творчий звіт на педагогічній раді, тиждень майстерності
|
-
|
Козеровська Яна
Володимирівна
|
Психолого-педагогічні умови соціалізації дітей молодшого шкільного віку
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Чоботар Таміла Юріївна
|
Реалізація творчого потенціалу вихованця засобами ефективних педагогічних технологій
|
Реферат
|
-
|
Закаленко
Валентина
Михайлівна
|
Реалізація творчого потенціалу вихованця засобами ефективних педагогічних технологій
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Бабчук
Валентина
Петрівна
|
Єдність навчання і виховання як умова успішної соціалізації учнів
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Іщенко Юрій В’ячеславович
|
Формування життєвих компетентностей через проектну діяльність вихованців
|
Творчий звіт, поширення досвіду через ЗМІ (педагогічна преса, освітні сайти)
|
-
|
Продан Наталія Миколаївна
|
Формування активної особистості через включення у процес соціальної взаємодії
|
Виступ на ШМО, тиждень майстерності, буклет
|
-
|
Нікозенко Ірина Анатоліївна
|
Виховання всебічно розвиненої творчої високоморальної особистості
|
Виступ на ШМО, тиждень майстерності, буклет
|
-
|
Швець Валерій Олександрович
|
Виховання патріотичності та демократичного світогляду для формування всебічно розвиненої особистості
|
Тиждень майстерності
|
-
|
Галіченко Тамара Володимирівна
|
Виховання патріотичності та демократичного світогляду для формування всебічно розвиненої особистості
|
Реферат
|
ІV. Шляхи підвищення фахового рівня педагогічних працівників
-
|
Вивчення і впровадження у практичну роботу ефективних педагогічних технологій
|
Упродовж року
|
|
-
|
Ознайомлення з новою психолого-педагогічною, методичною, довідковою літературою
|
Упродовж року
|
|
-
|
Опрацювання матеріалів періодичних фахових видань
|
Упродовж року
|
|
-
|
Впровадження ефективних форм навчально-виховної роботи
|
Згідно з графіком
|
|
-
|
Опрацювання технології веб-квесту.
|
До лютого 2015 р
|
|
-
|
Опрацювання матеріалів обласних інтернет-конференцій, інтернет-заходів
|
Упродовж року
|
|
-
|
Участь в Інтернет-заходах (вебінарах, інтернет-конференціях, інтернет-естафетах та ін.)
|
Упродовж року
|
|
-
|
Залучення педагогів до друку творчих напрацювань у фахових виданнях, на освітніх сайтах
|
Упродовж року
|
|
-
|
Висвітлення досвіду роботи на власних блогах
|
Упродовж року
|
|
-
|
Висвітлення шкільних подій на шпальтах районної газети «Сільське життя» та обласної «Освітянське слово»
|
Протягом року
|
|
-
|
Участь в обласному огляді-конкурсі «Педагогічна блогосфера» (номінація «Шкільне методичне об’єднання»)
|
Квітень 2016 р.
|
|
-
|
Участь у роботі шкільних методичних формувань
|
Протягом року
|
|
-
|
Участь у роботі РМО вихователів ГПД
|
Згідно з графіком
|
|
-
|
Участь у роботі обласних методичних заходів
|
Згідно з графіком
|
|
-
|
Участь у перевірці знань з ІКТ
|
Січень 2016 р
|
|
-
|
Участь у щомісячних консультаціях з основ комп’ютерної грамотності
|
Щомісяця
Останній вівторок
|
|
-
|
Участь у роботі шкільної творчої групи «ІТ-Вдосконалення»
|
За розкладом
|
|
-
|
Участь у конкурсах фахової майстерності
|
Протягом року
|
|
-
|
Проведення відкритих занять
|
|
«Екологічна мандрівка» (Галатіна О.О.)
|
14.10.15
|
|
|
«Екологія планети-екологія душі» (Іщенко Ю.В.)
|
21.10.15
|
|
|
«Що я знаю про Україну» (Закаленко В.М.)
|
02.12.15
|
|
|
«Ми - маленькі патріоти» (Мамедова Е.Х.)
|
09.12.15
|
|
|
«Вишиванка моя вишиванка» (Бабчук В.П.)
|
18.12.15
|
|
|
«У здоровому тілі – здоровий дух» (Продан Н.М.)
|
17.02.16
|
|
|
«Впевненими кроками за здоров’ям» (Нікозенко І.А.)
|
24.02.16
|
|
|
«Слава Україні!» (Швець В.О.)
|
16.03.16
|
|
20.
|
Проведення тижнів педагогічної майстерності
|
|
Галатіна О.О.
|
12-16 жовтня
|
|
|
Іщенко Ю.В.
|
19-23 жовтня
|
|
|
Закаленко В.М.
|
30 лист. – 04 грудня
|
|
|
Мамедова Е.Х.
|
07-11 грудня
|
|
|
Бабчук В.П.
|
14-20 грудня
|
|
|
Продан Н.М.
|
15-19 лютого
|
|
|
Нікозенко І.А.
|
22-26 лютого
|
|
|
Швець В.О.
|
14-18 березня
|
|
|